Graduate List, Summer 2013

This list is sorted by state and grouped by county. Students who met all requirements for graduation for Summer 2013 are listed alphabetically by last name, followed by the degree earned, major of study, student's hometown and zip code.


State: AL

County: Lauderdale

    Jordan Haley Jackson, Master of Education, Communication Disorders, Florence

State: AR

County: Pulaski

    Natashia Louise Petz, Bachelor of Arts, English, Sherwood

State: AZ

County: Pima

    Stephanie Leigh Dermen, Bachelor of Business Administration, Management, Tucson

State: CA

County: Los Angeles

    Kalman Julius Andrassy, Doctor of Public Administration, , Hawthorne

County: Riverside

    Kevin Thomas Rogers, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Temecula

County: Sacramento

    Brian Lee Shedd, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Sacramento

County: San Bernardino

    Brianne Nicole McLeod, Master of Education, Communication Disorders, Chino Hills

County: Santa Clara

    Elizabeth N Mueller, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Gilroy

State: FL

County: Alachua

    Callista Jean Behrns, Master of Education, Communication Disorders, Gainesville

County: Dade

    Lesley Nicole Hamm, Bachelor of Business Administration, Management, Miami

    Taimyr Brittany Strachan, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Miami

County: Duval

    Osborn Jod DeNose, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Jacksonville

County: Flagler

    Seth Michael Miles, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Palm Coast

County: Gulf

    Kayleigh Danielle Lewis, Master of Education, Communication Disorders, Port Saint Joe

County: Hamilton

    Amanda Christy Walker, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Jennings

County: Hillsborough

    Tunisia Vakita Richardson, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Tampa

County: Leon

    Damazio Antoine Odusanya, Bachelor of Science, Biology, Tallahassee

County: Orange

    Ruth Phyllis King, Bachelor of Arts, Sociology, Winter Park

County: Palm Beach

    Marissa Elaina Goodwin, Master of Education, Communication Disorders, West Palm Beach

State: GA

County: Appling

    Charles L Vann, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Baxley

    Kristen Dawn Hilton, Bachelor of Science, Psychology, Baxley

County: Atkinson

    Amelia Bennett Wilkerson, Master of Public Administration, , Willacoochee

    Carole Jones Vaughn, Master of Education, Middle Grades Education Math & Science, Axson

    Franklin Randlph Cliett, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Willacoochee

    Mallory Lynn O'Brien, Bachelor of Science, Nursing, Pearson

County: Bacon

    Bobby Edward Hart, Bachelor of Arts, History, Alma

    Jordan Kenneth McGuire, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Alma

County: Baldwin

    Jacob Paul Meeks, Bachelor of Business Administration, Finance, Milledgeville

    Joy Jones Godin, Doctor of Education, Leadership, Milledgeville

County: Barrow

    Angel Tuggle, Master of Library & Information Science, , Auburn

    Christopher James Everett, Bachelor of Science, Psychology, Statham

    Joshua Lee Knight, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Winder

County: Ben Hill

    Jeremy Allen Biggers, Bachelor of Science, Computer Science, Fitzgerald

    Jeremy David Moore, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Fitzgerald

    John David Smith, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Fitzgerald

    Josh Dale Giddens, Bachelor of Arts, Interdisciplinary Studies, Fitzgerald

    Katie Leanne Lancaster, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Fitzgerald

    Keri Sara Biggers, Bachelor of Science, Nursing, Fitzgerald

    Sheri Lin Dorsett, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Fitzgerald

County: Berrien

    Amanda Michelle Lloyd, Master of Arts for Teachers, Special Education, Nashville

    Austin Jake Nash, Bachelor of Business Administration, Management, Ray City

    Brittany Usher, Bachelor of Science, Nursing, Alapaha

    Brittany R Wiggins, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Nashville

    Jeremiah Lee DuPriest, Bachelor of Science, Nursing, Ray City

    Michele Morris Garner, Education Specialist, Educational Leadership, Nashville

County: Bibb

    Alisha Nicole Noland, Bachelor of Business Administration, Economics, Macon

    Amanda Kaitlyn Boone, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Macon

    Brittany Bowdoin Bagwell, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Macon

    David Farris Dickey, Bachelor of Arts, History, Macon

    Graham Wilson Nash, Master of Arts for Teachers, Special Education, Macon

    Lawrence Samuel Hedglin, Master of Arts, History, Macon

    Logan Taylor Faulk, Master of Accountancy, , Macon

    Megan Keilea Harned, Master of Science, Psychology, Macon

    Talmadge Quentin Irvin, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Macon

    Tamika Lashon Chester, Bachelor of Science, Nursing, Macon

    Wendi Nicole Hicks, Master of Public Administration, , Macon

County: Brantley

    Shannon Annette Rhoden, Education Specialist, Educational Leadership, Waynesville

County: Brooks

    Brandon Ray Mitchell, Master of Public Administration, , Quitman

    Danielle Brooke Roush, Bachelor of Arts, Philosophy & Religious Studies, Quitman

    Elijah Lane Reeves, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Barney

    Kelly Cristina King, Bachelor of Science, Nursing, Quitman

    Kiera Nicole Thomas, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Dixie

    Ronnie Glenn Averett, Bachelor of Arts, Philosophy & Religious Studies, Quitman

County: Bulloch

    Brianne Nicole Page, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Statesboro

County: Camden

    Alyssa Ashley Tarmey, Associate of Arts, , Saint Marys

    Anthony Gerard Garrick, Bachelor of Arts, Political Science, Kingsland

    Ariel Frantashia Myers, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Saint Marys

    Donald Williams, Bachelor of Arts, Interdisciplinary Studies, Kingsland

    Ernest Wilbert Mitchell, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Kingsland

    Kirby Allan Hallas, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Saint Marys

    Leonard L Douzart, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Kingsland

    Roberto Galvez Hernandez, Associate of Arts, Associate of Arts, Kingsland

    Shauntae LaDawn Tyson, Associate of Arts, Associate of Arts, Waverly

    Stephen Anthony Mitchell, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Saint Marys

    Wesley Joseph Mobbs, Associate of Arts, Associate of Arts, Kingsland

County: Catoosa

    Stephanie Erin Clayton, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Ringgold

County: Charlton

    Audrey Calhoun Pickren, Doctor of Education, Adult and Career Education, Folkston

    Chrystal Gale Brown, Bachelor of Science, Psychology, St. George

County: Chatham

    Aimee Sullivan Yarber, Master of Library & Information Science, , Savannah

    Erica Lynn Stewart, Bachelor of Science, Nursing, Savannah

    Hannah Ruth Weldon, Master of Arts for Teachers, Middle Grades Education, Savannah

    Sally Elizabeth Miller, Education Specialist, Instructional Technology, Savannah

    Tiffany Rose Tennerson, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Savannah

County: Cherokee

    Asia Naomi Comer, Bachelor of Science, Biology, Canton

    David Clayton Odom, Bachelor of Business Administration, Management, Woodstock

    Matthew Shawn Thompson, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Woodstock

    Tayla Dockins, Bachelor of Arts, Interdisciplinary Studies, Canton

County: Clarke

    Caroline Bess Peterson, Master of Library & Information Science, , Athens

    Elizabeth Katelyn Matthews, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Athens

    Hayley Diane Cox, Master of Library & Information Science, , Athens

    Paul Alexander Eberenz, Bachelor of Business Administration, International Business, Athens

County: Clayton

    Cenetta Victoria Baker, Bachelor of Business Administration, Management, Ellenwood

    Emmie James Robinson, Bachelor of Arts, Philosophy & Religious Studies, Riverdale

    Joseph Kameron Farrow, Bachelor of Science, Chemistry, Jonesboro

    Sade Monet Miller, Master of Science, Psychology, Conley

County: Clinch

    Betsy D Clifton, Bachelor of Science, Nursing, Homerville

    Dianne Cason Guess, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Homerville

    Judy W Tolle, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Homerville

    Kellie Ann Griffis, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Homerville

County: Cobb

    Ashley Bailey McClain, Master of Arts for Teachers, Special Education, Acworth

    Catharine Offen Yates, Master of Library & Information Science, , Smyrna

    Drexcell Rodtavis Beavers, Bachelor of Business Administration, Finance, Austell

    Glenn Wesley Pannell, Master of Arts for Teachers, Special Education, Powder Springs

    Jeena Mathew Yohannan, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Powder Springs

    Jodie Lyn Price, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Powder Springs

    John C Mitchell, Bachelor of Arts, Political Science, Powder Springs

    Kevin Daniel Martin, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Marietta

    Landa Shynika Winston, Bachelor of Arts, Sociology, Austell

    Marc Benjamin Kaiser, Master of Public Administration, , Marietta

    Molly Kathryn Fowler, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Kennesaw

    Randi Jean Barfield Genesi, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Acworth

    Robert Daniel Birely, Bachelor of Science, Chemistry, Acworth

    Samantha JoAnn Henry, Bachelor of Arts, Psychology, Smyrna

    Thomas Bishop Sharpe, Education Specialist, Instructional Technology, Acworth

    Thomas Pete Whittingslow, Bachelor of Business Administration, Management, Kennesaw

    Tyler Ross Donald, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Marietta

    Victoria Chizoba Okereke, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Acworth

County: Coffee

    Ashton Nicole Morrison, Master of Accountancy, , Douglas

    Candace Michelle Norris, Master of Science, Psychology, Douglas

    Charles Neil Sims, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Ambrose

    Christina Ogden Tucker, Doctor of Education, Leadership, Ambrose

    Marenda Kate Ricketson, Master of Education, Communication Disorders, Douglas

    Morgan C Lewis, Bachelor of Business Administration, Management, Douglas

    Shelley Tashina Smith, Master of Science, Psychology, Douglas

County: Colquitt

    Addie Layne Bryant, Bachelor of Science, Nursing, Moultrie

    Bo Cameron Fitzgerald, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Moultrie

    Brad Lee Roberts, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Moultrie

    Caitlin June Giles, Bachelor of Science, Psychology, Moultrie

    Leslie Ann Stocks, Bachelor of Science, Psychology, Norman Park

    Rachael Michelle Foster, Bachelor of Science, Nursing, Moultrie

    Rodney Amos Mullins, Master of Science, Nursing, Moultrie

    Senja Beth Mitchell, Bachelor of Science, Psychology, Moultrie

County: Cook

    Glenda Griffin Jernigan, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Lenox

    Joshua Thomas Bryan, Doctor of Education, Curriculum and Instruction, Sparks

    Kendal Lewis Daughtrey, Master of Education, Instructional Technology, Lenox

    Kristin Sharp Tucker, Bachelor of Science, Nursing, Adel

    Margret Ann Register, Bachelor of Science, Nursing, Adel

    Sami Ullah, Bachelor of Science, Computer Science, Sparks

County: Coweta

    Kaitlyn Paige O'Rourke, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Newnan

County: Crisp

    Justina Varnell Fox, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Cordele

County: Decatur

    Brittany Marie Daniel, Master of Science, Sociology, Bainbridge

    Davarrio Rashad Chavers, Bachelor of Science, Psychology, Bainbridge

    Monica M Adams, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Bainbridge

    Paul Matthew Johns, Bachelor of Music, Music Education-Grades PreK-12, Bainbridge

    Sydney Catherine Smith, Bachelor of Arts, History, Bainbridge

County: Dekalb

    Andrea Charlette Coston, Master of Library & Information Science, , Atlanta

    Brandon Sadarious Bryant, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Decatur

    Christine A Henegan, Bachelor of Arts, Psychology, Decatur

    Hannah Geneva Spears, Master of Business Administration, , Chamblee

    Jessica Lynn Pender, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Stone Mountain

    Maquandra Shante' Craig, Bachelor of Science, Psychology, Lithonia

    Marcus Pierre Williams, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Lithonia

    Sakinah N Clarke, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Lithonia

    Sasha Loren Booth, Bachelor of Science, Biology, Lithonia

    Shanice Nicole Andrews, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Lithonia

    Simone J Thompson, Bachelor of Arts, Biology, Decatur

    Tyundreya Marnique Lindsey, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Lithonia

    Walker Randall Hoye, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Atlanta

County: Dodge

    Amanda Nicole Lampkin, Bachelor of Arts, Sociology, Eastman

    Gregory James Swars, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Eastman

    Kayla Faithe Adams, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Eastman

    Taylor Paul Monroe Middlebrooks, Bachelor of Arts, Biology, Eastman

County: Dooly

    Laura Williamson Lamberth, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Byromville

    Steven Morris McCray, Bachelor of Science, Nursing, Vienna

County: Dougherty

    Allen Kenneth Grant, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Albany

    Daniel Benjamin Haggerty, Bachelor of Science, Psychology, Albany

    Gordina Bianca Porter, Education Specialist, Educational Leadership, Albany

    Kari Lowery Bradshaw, Master of Science, Nursing, Albany

    Lekha U Adiani, Bachelor of Science, Nursing, Albany

    Patrick Hanley Golden, Bachelor of Fine Arts, Speech Communication, Albany

    Tiffany Nichole Ervin, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Albany

County: Douglas

    Amber Nicole Brookshire, Master of Education, Communication Disorders, Winston

    Brittany Zamyra McLeod, Bachelor of Arts, Psychology, Lithia Springs

    Cynthia Joy Rinehart, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Douglasville

    Edward Charles Marietta, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Douglasville

    Fitkeesha Emanuel Beckford, Bachelor of Arts, Sociology, Douglasville

    Hans Philippe Louidor, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Douglasville

County: Early

    Mary Allison Hutchins, Bachelor of Business Administration, Accounting, Blakely

    Priscilla Joan Hawkins, Education Specialist, Educational Leadership, Blakely

County: Echols

    Shae Christopher McCain, Bachelor of Science, Psychology, Statenville

County: Evans

    Gordon Bryan Warnell, Bachelor of Fine Arts, Speech Communication, Claxton

County: Fayette

    Nathan J Pendergrass, Bachelor of Fine Arts, Speech Communication, Fayetteville

    Sheila Marie Toppin, Doctor of Public Administration, , Fayetteville

    Stephanie Nicole Grear, Master of Education, Communication Disorders, Peachtree City

County: Floyd

    Travis Aaron Spell, Education Specialist, Educational Leadership, Rome

County: Forsyth

    Bridgette Miller Marques, Education Specialist, Educational Leadership, Cumming

    Jake Mitchell Pierce, Bachelor of Arts, Interdisciplinary Studies, Cumming

    Matthew Van Mundy, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Cumming

    Sarah Ann Bresnahan, Master of Arts for Teachers, Special Education, Cumming

    Therese Suzanne Walker, Master of Library & Information Science, , Cumming

County: Fulton

    Ariane Patrice Griffin, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Atlanta

    Caitlyn Amanda Brown, Bachelor of Arts, Philosophy & Religious Studies, Alpharetta

    Caitlyn Amanda Brown, Bachelor of Arts, Psychology, Alpharetta

    Chantel Montonia Evans, Bachelor of Science in Education, American Sign Language Interpreting, Atlanta

    Courtney Nicole Mitchell, Bachelor of Science in Education, Communication Disorders, Atlanta

    Danesha B Deloatch, Bachelor of Science, Psychology, Atlanta

    Hannah Claire Peverill, Bachelor of Arts, Sociology, Atlanta

    Hannah Beth Zey, Education Specialist, Educational Leadership, Roswell

    Jamie Sims, Master of Arts for Teachers, Special Education, Atlanta

    Janet Bishop Bryant, Master of Arts for Teachers, Special Education, Alpharetta

    Jay Wendell Tallmadge, Bachelor of Arts, History, Dunwoody

    John Albert Bickelmann, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Atlanta

    Juliana Marie Watkins, Bachelor of Science, Nursing, Alpharetta

    Kenneth De Wayne Whitaker, Education Specialist, Educational Leadership, Atlanta

    Kenya Charise Fulton, Bachelor of Business Administration, Management, Fairburn

    Lucius Eugene Roberts, Bachelor of Arts, Psychology, Alpharetta

    Michael C Lagasse, Bachelor of Arts, Political Science, Roswell

    Nikkole Kimberly Dombrosky, Bachelor of Science, Psychology, Alpharetta

County: Glynn

    Amanda Kristen Barnes, Master of Business Administration, , Brunswick

    David Scott Brooker, Education Specialist, Educational Leadership, Brunswick

    Jessica Bradhie Melton, Bachelor of Science, Nursing, St Simons Isl

    Levinchi C Oglesby, Master of Science, Nursing, Brunswick

    Senetra ShaJuan Haywood, Education Specialist, Educational Leadership, Brunswick

County: Grady

    Elizabeth Leigh Childs, Bachelor of Science, Nursing, Cairo

    Leslie Carrie Stanaland, Master of Science, Nursing, Cairo

    Toby Nicholas Williams, Master of Accountancy, , Cairo

County: Gwinnett

    Adam Christopher Swindler, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Dacula

    Andrew James Tyrrell, Master of Education, Communication Disorders, Lawrenceville

    Brandie Leigh Whitlock, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Lilburn

    Brazier Shavanta Bruce, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Lawrenceville

    Claudia Jacqueline Manzo, Bachelor of Fine Arts, Speech Communication, Norcross

    Danielle Alexandra Chapple, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Duluth

    Dilshad Kachra, Master of Education, Communication Disorders, Lawrenceville

    Joanne Rayshawn Ewell, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Lawrenceville

    Julie Marie Mohr, Master of Education, Middle Grades Education Math & Science, Lilburn

    Kathleen Elise Click, Bachelor of Arts, English, Duluth

    Mary Williams Boyce, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Dacula

    Maryah Chauntell Fields, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Lilburn

    Mona Swearingen Joyce, Master of Education, Middle Grades Education Math & Science, Lilburn

    Shannon Leigh Gestwick, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Lawrenceville

    Sydney Nicole Trapp, Bachelor of Arts, Sociology, Lawrenceville

    Theresa C Carter, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Lawrenceville

    Tiffany Lee Jacobs, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Sugar Hill

County: Hall

    Brandon Kirk Gipson, Master of Library & Information Science, , Gainesville

    Jessica Michelle Chambers, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Gainesville

    Joshua Landers Preston, Bachelor of Arts, English, Flowery Branch

    Symantha Munoz O'Byrne, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Gainesville

County: Henry

    Christopher Chad McLeod, Master of Arts for Teachers, Special Education, Mcdonough

    Kayla Patrice Gunby, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Stockbridge

    Kyler Cheyenne Dessau, Bachelor of Science, Psychology, Hampton

    Sarah Piseno Hinton, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Stockbridge

County: Houston

    Bryan Philip Lucas, Bachelor of Fine Arts, Speech Communication, Perry

    Emily Chae Hughes, Associate of Arts, , Warner Robins

    Laurena Nicole Roberts, Master of Business Administration, , Warner Robins

    Lindsay R Hansen, Bachelor of Fine Arts, Speech Communication, Warner Robins

    Rebecca Anne Oakley, Master of Education, Middle Grades Education Math & Science, Perry

    Sarah Bradley Kilmer, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Warner Robins

    Stephanie Anne May, Bachelor of Science in Education, American Sign Lang Interpreting, Warner Robins

    Tamara Cherie Saunders, Bachelor of Science, Nursing, Warner Robins

County: Irwin

    Hayden Rebecca Hamby, Master of Science, Psychology, Ocilla

County: Lanier

    Christina Nicole Watson, Bachelor of Arts, Legal Assistant Studies, Lakeland

    Danielle Ladawn Archer, Bachelor of Business Administration, Accounting, Lakeland

    Jesse Jonathan Pratt, Bachelor of Science, Nursing, Lakeland

    Lacey Marie Holland, Bachelor of Science, Nursing, Lakeland

    Willie B Tyson, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Lakeland

County: Laurens

    Daina Leigh Sutton, Master of Science, Psychology, Dublin

    Loren Audria Rhyne, Bachelor of Business Administration, Accounting, Dublin

    Michael Gary Adams, Master of Arts for Teachers, Special Education, Dudley

County: Lee

    Ashley Monique Law, Bachelor of Arts, Sociology, Leesburg

    Carroll Weaver, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Leesburg

    Joshua Tyler Edmondson, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Leesburg

    Shanica Cherie Poole, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Leesburg

County: Liberty

    Dawn Marie Grogan, Master of Social Work, , Hinesville

    Harrison Michael Pratt, Bachelor of Arts, Political Science, Midway

    Kayla Symone Izzard, Bachelor of Arts, Sociology, Midway

    Kintura Levon Kyle, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Hinesville

County: Lowndes

    Beatriz Santos Prestes, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Valdosta

    Carrie Frances Hart, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Ciara Nicole Ellison, Bachelor of Arts, Interdisciplinary Studies, Valdosta

    Dennis Irvin Gardner, Master of Public Administration, , Valdosta

    Emily Prance Enderle, Master of Library & Information Science, , Valdosta

    Gwendolyn Michelle Flonnery, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Jacqueline Anita Jardine, Master of Education, Communication Disorders, Valdosta

    Jasmine Denise Clark, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Valdosta

    John Philip Willner, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Valdosta

    Kassandra Elyse Brantley, Bachelor of Arts, Political Science, Valdosta

    Kenya Latasha Maxwell, Bachelor of Arts, Legal Assistant Studies, Valdosta

    Miguel Antonio Cortes, Bachelor of Arts, Political Science, Valdosta

    Myesha Lashay Thornton, Bachelor of Science, Special Education, Valdosta

    Natalia Ms Morozova, Master of Business Administration, , Valdosta

    Paige Nicole Deegan, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Valdosta

    Patrick Anthony Slaughter, Bachelor of Business Administration, Management, Valdosta

    Rachel K Flickinger, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Valdosta

    Ron-Nique Tamille Shakir, Bachelor of Arts, Psychology, Valdosta

    Seul Lee, Bachelor of Science, Chemistry, Valdosta

    Tayler Ann Jarvis, Master of Science, Biology, Valdosta

    Taylor Gail Hageman, Bachelor of Science, Sociology, Valdosta

    Tracey Ann Hunt, Master of Education, Early Childhood Education, Valdosta

    William David Rustin, Master of Education, Instructional Technology, Valdosta

    Allison Ann Riddles, Bachelor of Arts, Music, Valdosta

    Allyson Deniz Mingus, Bachelor of Arts, English, Valdosta

    Amber Cooper Cowart, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Amy Kirsten Williams, Master of Arts in Communications, Communication, Valdosta

    Ana Maria Allen, Master of Education, Communication Disorders, Valdosta

    Ana Cristina Freeman, Bachelor of Science, Psychology, Valdosta

    Antonio Andrew Hunter, Bachelor of Business Administration, Management, Valdosta

    Arisha Durriyah Hope, Bachelor of Arts, Sociology, valdosta

    Ashley Yvonne Rhys, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Valdosta

    Benjamin Richard Fawcett, Bachelor of Arts, Psychology, Valdosta

    Brandi L Fender, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Brandi Elise Thomas, Bachelor of Business Administration, Accounting, Valdosta

    Brandy Jean Faircloth, Bachelor of Science, Nursing, Hahira

    Brittney Dionne Freeman, Bachelor of Science, Early Childhood Education, Valdosta

    Brooke Ann Schlairet, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Brooke Coleen Starr, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Valdosta

    Bryan Thomas Babjak, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Valdosta

    Byron LaGary Carter, Master of Science, Nursing, Valdosta

    Caitlin Nicole Pryski, Bachelor of Business Administration, Economics, Hahira

    Caitlin Nicole Pryski, Bachelor of Business Administration, International Business, Hahira

    Casey Benjamin Claborn, Bachelor of Arts, History, Valdosta

    Cassidy LaFaye Chandler, Bachelor of Science, Organizational Leadership, Valdosta

    Ch Ng W Woo, Bachelor of Business Administration, Accounting, Valdosta

    Chad Michael Rhondi Thomas, Master of Public Administration, , Valdosta

    Charles Wilson Wright, Master of Science, Biology, Valdosta

    Chelsea Suzanne Griggs, Master of Accountancy, , Valdosta

    Chelsea Brooke Wells, Master of Science, Psychology, Valdosta

    Christopher Cedrick Woods, Master of Public Administration, , Valdosta

    Colin James Law, Bachelor of Arts, Philosophy & Religious Studies, Valdosta

    Daffanie Camia Alred, Master of Accountancy, , Valdosta

    Dana Lynn Hudson, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Valdosta

    Darien Anthony Trent, Bachelor of Arts, English, Valdosta

    Deborah Gail Paine, Doctor of Education, Leadership, Valdosta

    Dennis Russell Williams, Bachelor of Science, Psychology, Valdosta

    Domiciana M Premus, Bachelor of Arts, Sociology, Valdosta

    Dylan Phifer Tullos, Master of Library & Information Science, , Valdosta

    Elizabeth Walters Moore, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Valdosta

    Elizabeth Olubukola-Olawu Omiteru, Doctor of Education, Curriculum and Instruction, Valdosta

    Erica Renee Vinson, Bachelor of Arts, Psychology, Hahira

    Eveny Raye Walker, Bachelor of Arts, Sociology, Hahira

    Genelle Ashley Thomson, Bachelor of Science in Education, American Sign Language Interpreting, Valdosta

    Genesis Lewis, Bachelor of Science, Psychology, Valdosta

    Jacklyn Georgette Bennett, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Valdosta

    Jalesa Chante' Williams, Bachelor of Science, Biology, Valdosta

    James Bradley Knox, Doctor of Education, Leadership, Valdosta

    James Thomas Oliver, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Valdosta

    Jana Lynn Harrod, Master of Science, Nursing, Hahira

    Jarrod Michael Baskin, Bachelor of Arts, History, Valdosta

    Jasmine Janell Lozano, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Valdosta

    Jennifer Lynne Henefeld, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Valdosta

    Jennifer Nicole Waryk, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Jeremiah G Trull, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Valdosta

    Jessica Marie Hackney, Bachelor of Science, Biology, Valdosta

    Jessica Megan Stanley, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Valdosta

    Joel Timothy Paulk, Master of Accountancy, , Hahira

    John Tyler Gilbert, Bachelor of Arts, Political Science, Valdosta

    John Reid Lindsey, Bachelor of Business Administration, Marketing, Lake Park

    John Roy Myers, Bachelor of Arts, Interdisciplinary Studies, Hahira

    John Shannon Salter, Master of Science, Biology, Valdosta

    Joni Amanda Bowen, Bachelor of Science in Education, Communication Disorders, Valdosta

    Josh Ryan Bennett, Bachelor of Arts, Interdisciplinary Studies, Lake Park

    Joshua Matthew McElyea, Bachelor of Arts, Political Science, Valdosta

    Joy Camille Dismukes, Master of Science, Psychology, Valdosta

    Justin Cory Muller, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Valdosta

    Kathryn Hope Terrell, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Katie Elizabeth Shipman, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Valdosta

    Kayla Morgan Rogers, Master of Education, Communication Disorders, Valdosta

    Keith Alexander Richardson, Bachelor of Arts, History, Valdosta

    Kelley Corbett Griffin, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Lake Park

    Kristy Love Baker, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Valdosta

    Kyle Justin Williams, Bachelor of Business Administration, Management, Valdosta

    Lacia Brooke Howell, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Lake Park

    Laquisha Monae Thomas, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Valdosta

    Latoya Tanfanie Donaldson, Bachelor of Science, Psychology, Valdosta

    Laura Elizabeth Fiveash, Master of Science, Nursing, Valdosta

    Laura Windham Pellicone, Master of Education, Early Childhood Education, Valdosta

    Leah Rodemaker, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Mallory Alicia White, Bachelor of Arts, Sociology, Valdosta

    Marcus McCoy Miller, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Marie Luise Gromotka, Bachelor of Science, Psychology, Valdosta

    Michael Paul Savoie, Doctor of Education, Leadership, Valdosta

    Michael Leo Walsh, Bachelor of Arts, Psychology, Lake Park

    Morgan Courtney Campbell, Bachelor of Science, Organizational Leadership, Valdosta

    Nadia Herminia Rosario, Bachelor of Business Administration, International Business, Valdosta

    Natalie Jo Hart, Bachelor of Business Administration, Management, Valdosta

    Patricia A Saunders, Master of Public Administration, , Valdosta

    Renetta LaDarryl Hambrick, Bachelor of Science, Biology, Valdosta

    Rhena Louise Wienert, Bachelor of Science, Nursing, Naylor

    Richard Jermaine Sparks, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Valdosta

    Ricky D Jackson, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Valdosta

    Ryan Alexander Lamont, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Valdosta

    Samantha Jo Murphy, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Valdosta

    Sara Elizabeth Brown, Master of Public Administration, , Valdosta

    Sarah Diane MacLaren LaFontaine, Master of Science, Psychology, Valdosta

    Sarah Faith Vaughn, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Valdosta

    Saundra Nicole Sermons, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Valdosta

    Sezin Zeynep Harmandaroglu, Bachelor of Business Administration, Management, Valdosta

    Shelby Lyn Lamar, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Lake Park

    Stephanie Ann Davis, Master of Science, Psychology, Valdosta

    Stephanie Brigette Stafford, Bachelor of Arts, Interdisciplinary Studies, Valdosta

    Steven Earl McCall, Master of Arts, History, Valdosta

    Summer Pamela Larkins, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    Suzanne Marie Reffel, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Valdosta

    Tameka Jaleesa Butler, Associate of Arts, Associate of Arts, Valdosta

    Taton Mykel Thompson, Bachelor of Arts, Political Science, Valdosta

    Tiffany Louise Taveras, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Valdosta

    Trisha Lynne Taylor, Bachelor of Arts, History, Valdosta

    Vanessa Renee McDonald, Associate of Arts, , Valdosta

    Whitney Rae Howell, Bachelor of Science, Nursing, Valdosta

    William Marlon Pope, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Valdosta

County: Miller

    Ansley Gail Stewart, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Colquitt

    Mary Jean Albritton, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Colquitt

County: Mitchell

    Emili Leslie Lewis, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Camilla

    Jenna Lea Bolton, Bachelor of Arts, History, Pelham

    Tosha Lasha Keaton, Education Specialist, Educational Leadership, Camilla

County: Muscogee

    Dametrice Nichole Hubbard, Master of Arts for Teachers, Special Education, Columbus

County: Newton

    Jeanevra Lanise Pearson, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Covington

    Phillip Samuel Capes, Master of Business Administration, , Oxford

County: Oconee

    Katie Allison Little, Master of Arts for Teachers, Special Education, Watkinsville

    Kelly L Jones, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Watkinsville

    William Henry Dawe, Bachelor of Science, Biology, Watkinsville

County: Paulding

    Keisha Jacana Lewis, Bachelor of Arts, History, Dallas

County: Pierce

    Alicia Gaye Spivey, Education Specialist, School Counseling, Patterson

    Lacey Shea Lee, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Mershon

County: Pike

    Danielle Nichole Wildes, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Zebulon

County: Pulaski

    Joseph Bret Evans, Bachelor of Science, Nursing, Hawkinsville

County: Randolph

    Lesley Shay Lovett, Bachelor of Science, Communication Disorders, Cuthbert

County: Richmond

    Anna Simone Johnson, Bachelor of Fine Arts, Speech Communication, Augusta

    April Dawn Cox, Master of Arts for Teachers, Special Education, Augusta

County: Rockdale

    Courtney Nicole Morgan, Bachelor of Arts, Sociology, Conyers

    David Anthony Brasfield, Master of Arts for Teachers, Special Education, Conyers

    Erica La'Chelle Evans, Bachelor of Arts, Sociology, Conyers

    Esmeralda Mendez, Master of Accountancy, , Conyers

    Michael Cameron McKerson, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Conyers

County: Schley

    Tiffany Jeannene Aldridge, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Ellaville

County: Seminole

    Brandi Nicole Deal, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Donalsonville

    Marcia D Taylor, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Donalsonville

    Robyn Haley Dowling, Bachelor of Science, Psychology, Donalsonville

County: Sumter

    Clayton Shane Hendrickson, Bachelor of Business Administration, Management, Americus

    Valarie N Anthony, Master of Library & Information Science, , Leslie

County: Tattnall

    James Patrick Edwards, Education Specialist, Educational Leadership, Glennville

    Sabrina Walker Page, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Glennville

County: Terrell

    Briana Rash Holloway, Bachelor of Arts, Political Science, Dawson

    Jessica Baxter Paul, Education Specialist, Educational Leadership, Dawson

    John Russell Lloyd, Master of Accountancy, , Dawson

County: Thomas

    Christina Marie Manning, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Thomasville

    Jessica Leigh Salter, Master of Education, Curriculum & Instruction Accomplished Teaching, Coolidge

    Molly Marie Seal, Master of Science, Nursing, Thomasville

    Morgan Jane Williams, Bachelor of Science, Nursing, Ochlocknee

    Sara Josephine Grooms, Master of Business Administration, Master Business Administration, Thomasville

County: Tift

    Amy Paulk Grist, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Tifton

    Austin Ray Tyson, Bachelor of Business Administration, Accounting, Tifton

    Jacob Dewayne Stinson, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Tifton

    Jessica McDowell Brown, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Tifton

    Kendra Monique Goins, Master of Library & Information Science, , Tifton

    Kevin Joseph Bailey, Bachelor of Business Administration, , Tifton

    Kristin Lee Evans, Education Specialist, Educational Leadership, Tifton

    Kuljit Kumar, Bachelor of Science, Computer Science, Tifton

    Monique Shanta Haggins, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Tifton

    Tracie Carter Turner, Education Specialist, Educational Leadership, Tifton

County: Troup

    Laura Anne Veatch, Master of Library & Information Science, , Lagrange

County: Turner

    Mona Faye Morris, Master of Education, Adult & Career Education, Ashburn

    Selenseia A Holmes, Bachelor of Science, Organizational Leadership, Ashburn

County: Upson

    Brian Thomas Sanders, Master of Education, Secondary Education, Yatesville

    Ryan Alexander Wildes, Bachelor of Science, Psychology, Thomaston

County: Walton

    Derek Antonio Blanchard, Bachelor of Arts, Political Science, Loganville

    Jenny Cooper, Education Specialist, Curriculum and Instruction, Monroe

    Laura Joyce Elliott, Master of Library & Information Science, , Loganville

County: Ware

    Briana Elizabeth Bacon, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Waycross

    Bryon Fletcher Harkleroad, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Waycross

    Rebecca Jolene James, Bachelor of Arts, Psychology, Manor

    Shontel Maxie Solomon, Master of Science, Marriage/Family Therapy, Waycross

County: Washington

    Jordan Ashley Baker, Bachelor of Science, Biology, Tennille

    Theresa Peddycord Garrard, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Sandersville

County: Whitfield

    Whitney Lea Jones, Master of Public Administration, , Dalton

County: Wilkes

    Elizabeth Wiley Bohler, Master of Public Administration, , Tignall

County: Wilkinson

    Denis Lorenzo Stuckey, Bachelor of Arts, Mathematics, Gordon

County: Worth

    Bethany Nicole Baggett, Master of Public Administration, , Poulan

    Frederick Lanier McLean, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Sylvester

State: LA

County: Natchitoches

    Derrick Andre Foster, Master of Public Administration, , Natchitoches

State: MA

County: Suffolk

    Lola Ayo Benson, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Boston

State: MD

County: Anne Arundel

    Emily Marie Crowder, Bachelor of Arts, Sociology, Severna Park

State: ME

County: Cumberland

    Kimberly Amber Bilodeau, Master of Education, Communication Disorders, Brunswick

County: Kennebec

    Kelsey Brianne Hallowell, Master of Education, Communication Disorders, Mount Vernon

State: MI

County: Wayne

    William Glenn Gulliver, Master of Education, Communication Disorders, Allen Park

State: NC

County: Forsyth

    Ashley Elizabeth Tucker, Master of Education, Communication Disorders, Winston Salem

State: OH

County: Clark

    Anthony Richard Holmes, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Springfield

County: Cuyahoga

    Carnell Durrel Roberts, Master of Education, Communication Disorders, Solon

State: TN

County: Hamilton

    Heidi Beckham King, Education Specialist, Educational Leadership, Hixson

County: Knox

    Elisa Ruth Calleiro, Master of Arts for Teachers, Special Education, Knoxville

State: VA

County: Chesterfield

    Amanda Vera Barfield, Bachelor of Science, Exercise Physiology, Chesterfield

State: WA

County: Pierce

    Suzanne Marie Dodd, Master of Education, Communication Disorders, Steilacoom

State: WI

County: Waukesha

    Kayla Rolerat, Master of Education, Communication Disorders, Hartland

State:

County:

     , , ,