Graduate List, Summer 2012

This list is sorted by state and grouped by county. Students who met all requirements for graduation for Summer 2012 are listed alphabetically by last name, followed by the degree earned, major of study, student's hometown and zip code.


State: AL

County: Autauga

    Christine Lynn Topping, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Prattville

County: Barbour

    Brandy Lee Bratcher, Master of Education, Communication Disorders, Eufaula

County: Macon

    Lynze Nichole Durham, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Notasulga

County: Madison

    Gary Alvonardo Howard, Bachelor of Arts, Legal Assistant Studies, Huntsville

County: Saint Clair

    Beth B Payne, Master of Arts for Teachers, Special Education, Riverside

County: Shelby

    Haleigh Elisabeth Duff, Master of Education, Communication Disorders, Chelsea

State: AZ

County:

    Evan Phillip Mackie, Associate of Arts, , Buckeye

    Evan Phillip Mackie, Bachelor of General Studies, , Buckeye

State: CA

County: Placer

    Halley Summer Little, Master of Library & Information Science, , Rocklin

State: CO

County: El Paso

    Ashley Rene Clark, Bachelor of Science in Nursing, , Colorado Springs

State: CT

County: New London

    Heather L Millard, Bachelor of Science in Nursing, , Jewett City

State: FL

County:

    Brittany Catherine Blom, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Lake Worth

County: Alachua

    Aaron M Desha, Master of Business Administration, , Gainesville

    Casey Lee James, Master of Education, Communication Disorders, Alachua

County: Clay

    Jennifer Jackson Bartolotti, Master of Education, Communication Disorders, Keystone Heights

County: Dade

    Katherine Andrea Sanabria, Master of Education, Communication Disorders, Miami

County: Duval

    Kristin Sirmon Woyak, Master of Education, Communication Disorders, Jacksonville Beach

County: Hamilton

    Marion Elizabeth Pittman, Bachelor of Science in Education, Communication Disorders, Jasper

County: Lee

    Jeffrey J Beaubrun, Bachelor of General Studies, , Cape Coral

County: Nassau

    Allison Leigh Delledonne, Bachelor of Fine Arts, Art, Fernandina Beach

County: Saint Johns

    David Michael Keating, Master of Public Administration, , Jacksonville

County: Washington

    Brittany Lauren McKinney, Master of Education, Communication Disorders, Chipley

State: GA

County: Appling

    Mary Lisa Griffin Herndon, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Baxley

County: Atkinson

    Aaron Wynn Kight, Master of Education, Secondary Education, Axson

    Latina C Wimberly, Bachelor of Business Administration, Management, Pearson

    Shellie Odessa Smith, Bachelor of Arts, English, Pearson

County: Bacon

    Jeffery Kyle Williams, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Alma

    Jordan Kenneth McGuire, Bachelor of Science, Biology, Alma

    Stuart Michael Taylor, Master of Arts, English, Alma

    Summer Hill Anderson, Bachelor of Arts, History, Alma

County: Baldwin

    Christina Katrice Adams, Bachelor of Science in Exercise Physiology, Exercise Physiology, Milledgeville

County: Bartow

    Michael A Polite, Bachelor of Business Administration, Finance, Euharlee

County: Ben Hill

    Alex Wright Collins, Bachelor of Science in Education, Business Education-Grades 6-12, Fitzgerald

    Jahyna E Pope, Bachelor of Science, Psychology, Fitzgerald

    Matthew Alan McIntyre, Master of Education, Educational Leadership, Fitzgerald

County: Berrien

    Christopher Charles Gaither, Bachelor of Business Administration, Management, Nashville

    Christopher Charles Gaither, Bachelor of Business Administration, Marketing, Nashville

    Cielo Denisse Mosquera, Master of Public Administration, , Ray City

    Erica Anne Hughes, Bachelor of Fine Arts, Speech Communication, Nashville

    Gerlana Shanea Green, Bachelor of Science in Nursing, , Enigma

    Lisa Marie Robinson, Bachelor of Arts, Psychology, Nashville

    Norma Ann Chin, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Enigma

County: Bibb

    Allison Marie Hudgins, Master of Library & Information Science, , Macon

    Jessica Danielle Moore, Bachelor of Science in Nursing, , Macon

    Kaitlyn Sarah Keene, Master of Science, Psychology, Macon

County: Bleckley

    Benjamin Thomas Mullis, Bachelor of Arts, History, Cochran

County: Brantley

    Jack Freddie Johns, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Nahunta

County: Brooks

    Christine Wade Hiers, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Quitman

    Clinton Edward Thornburg, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Quitman

    Lori Dawn Tucker, Associate of Arts, , Quitman

    Michael Douglas Spencer, Bachelor of Arts, Sociology, Dixie

    William Jacob Jarvis, Bachelor of General Studies, , Quitman

County: Bryan

    Bobbi Barron Smith, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Richmond Hill

    Clark David Lawson, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Richmond Hill

    Ibone Shante Carter, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Richmond Hill

County: Bulloch

    Cheryl Jean Ard, Master of Science in Nursing, , Statesboro

    Sarah Elizabeth Nebel, Bachelor of Science in Nursing, , Statesboro

County: Burke

    Destiny E'Shunda Thomas, Master of Science, Psychology, Keysville

    Joan Teresa Evans, Master of Library & Information Science, , Waynesboro

    Martina Brigitte Anderson, Education Specialist, Instructional Technology, Waynesboro

County: Butts

    Melanie Celeste Taylor, Bachelor of Science, Psychology, Jackson

    Sonja June Ramjohn, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Jackson

County: Camden

    Beverly Ann Johnson, Bachelor of Business Administration, Marketing, Saint Marys

    Donald Williams, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Kingsland

    Foster B Cain, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Kingsland

    Jeffrey Lee Chafin, Associate of Arts, , Saint Marys

    Kasie Ann Talley, Associate of Arts, , St Marys

    Katrina Lynn Struble, Bachelor of Arts, History, Woodbine

    Kelsey Walker Galaviz, Master of Arts for Teachers, Special Education, Saint Marys

    Maura Jeanne Fegel, Education Specialist, Educational Leadership, Kingsland

    Susan A Desmond, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Saint Marys

    Suzanne Lynn Reinke, Bachelor of General Studies, , Kingsland

County: Carroll

    Catherine Elizabeth Rogers, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Carrollton

    Molly Ann Grizzard, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Carrollton

County: Catoosa

    Amanda Nicole Elkins, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Ringgold

    Jennifer M Romans, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Ringgold

    Lacey N Bramlett, Master of Education, Middle Grades Education Math & Science, Ringgold

    Whitney S Hood, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Ringgold

County: Charlton

    Daniele T. Brock, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Folkston

    Kristen A Mizell, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Folkston

County: Chatham

    Allison Michelle Dobard, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Savannah

    Amy Beth Paulson Baldinelli, Master of Business Administration, , Savannah

    Brittany D Outler, Master of Arts for Teachers, Special Education, Tybee Island

    DaVena N Jordan, Master of Public Administration, , Savannah

    Jacquelyn Lorraine Overholt, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Savannah

    Karen Bogans, Master of Public Administration, , Savannah

    Kelly Roseanne Fournier, Bachelor of Science, Psychology, Savannah

    Kenna Breanne Wilson-Bote, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Savannah

    Vanessa Cherelle Manning, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Savannah

County: Chattooga

    John A Bryant, Master of Arts for Teachers, Special Education, Summerville

County: Cherokee

    Adam Blake Bearden, Master of Arts for Teachers, Special Education, Ball Ground

    April Lawrence Lockhart, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Ball Ground

    Patrick Leon Walker, Master of Arts for Teachers, Special Education, Woodstock

    Ryan Bentley Ingram, Master of Public Administration, , Canton

County: Clarke

    Lee Virgil Welch, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Athens

    Matthew Benjamin Barton, Master of Library & Information Science, , Athens

County: Clayton

    Andrea Gayle Williams, Master of Library & Information Science, , Jonesboro

    Anna Michelle Williams, Bachelor of Science in Nursing, , Ellenwood

    Anna Marie Schroeter, Master of Education, Special Education, Ellenwood

    Hoa Nghia Nguyen, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Ellenwood

    Jade Alexis Anderson, Master of Public Administration, , Jonesboro

    Jahan Sheree Mahdi, Master of Library & Information Science, , Ellenwood

    Nina Antionette Moore, Bachelor of Arts, Psychology, Riverdale

County: Clinch

    David Britt Doran, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Homerville

    Rance Dennis Morgan, Master of Education, Middle Grades Education Math & Science, Homerville

County: Cobb

    Alexandra E Lichten, Bachelor of Business Administration, Marketing, Marietta

    Avraye Dyan Henry, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Mableton

    Brandon Royal Terry, Master of Business Administration, , Acworth

    Brendan Michael Widness, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Marietta

    Darius Lorenzo Sams, Bachelor of Science in Exercise Physiology, Exercise Physiology, Austell

    Jason Edward Kornegay, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Smyrna

    Jason Matthew LaBroad, Master of Arts for Teachers, Special Education, Kennesaw

    John Carter Galbraith, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Kennesaw

    Jordan A Weaver, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Marietta

    Kaysie Lee Purvis, Bachelor of Arts, Psychology, Smyrna

    Kelly R Prather, Bachelor of Business Administration, Management, Acworth

    Lisa Dionne Harris, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Smyrna

    Natalie J Fisher, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Kennesaw

    Nichole Harper Knox, Master of Library & Information Science, , Powder Springs

    Samantha Loyola Eva, Master of Library & Information Science, , Powder Springs

    Taylor Nicole Burgess, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Powder Springs

County: Coffee

    Angela Nicole Wright, Master of Education, Secondary Education, Douglas

    Bridgette Michell Mercer, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Ambrose

    Cindi M Kirkland, Doctoral, Curriculum & Instruction, Douglas

    Crystal Grace Morris, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, West Green

    Emily Walden Carelock, Master of Accountancy, , Douglas

    Jesse Ean Freudenhammer, Bachelor of Arts, History, Douglas

    John Robert Murray, Bachelor of Business Administration, Accounting, Nicholls

    John Anderson Parker, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Douglas

    Kelly Bailey Waldron, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Douglas

    Randall Lamar Drew, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Douglas

    Sarah Bowen Smith, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Nicholls

County: Colquitt

    Amanda Dawn Powell, Bachelor of Science in Nursing, , Moultrie

    Anna Marie Chitty, Bachelor of Science, Psychology, Moultrie

    Bryan Wesley Willis, Bachelor of Business Administration, Management, Norman Park

    Jeffrey Michael Horne, Education Specialist, Educational Leadership, Moultrie

    Jessica Lynn Knox, Bachelor of Science in Nursing, , Hartsfield

    Kimberly D Edwards, Bachelor of Science, Psychology, Moultrie

    Kristen Leigh Taylor, Bachelor of General Studies, , Moultrie

    LaShonda Delane Edwards, Master of Public Administration, , Moultrie

    Michael Lee Mobley, Bachelor of Arts, History, Moultrie

    Shanice Sade Roseborough, Bachelor of Science, Psychology, Moultrie

    Vanessa Eve Hayes, Master of Public Administration, , Moultrie

County: Columbia

    Ansley Paige Thompson, Bachelor of Science, Biology, Evans

    Brian S McMillin, Bachelor of Business Administration, Marketing, Grovetown

    Carol Lynn Waggoner-Angleton, Master of Library & Information Science, , Grovetown

    Stephanie Denise Turner, Bachelor of Arts, English, Evans

County: Cook

    Brittney Lauren Allen, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Sparks

County: Coweta

    Jared Allen Reichard, Bachelor of Science in Nursing, , Grantville

    Jason Lyndell Candy, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Senoia

County: Crisp

    Carol Kay Roberts, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Cordele

    Cathy Pate Freeman, Master of Science in Nursing, , Cordele

    Christopher Ferrante Glenn, Bachelor of Arts, English, Cordele

County: Decatur

    Amanda Kaye Lane, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Bainbridge

    Rachel Danielle Holley, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Bainbridge

County: Dekalb

    Andrea Eugenia Monroe, Bachelor of Science, Biology, Stone Mountian

    Angela Lee Yoder, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Tucker

    Brittany LaShawn Goode, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Lithonia

    Caleb Tyler Johnson, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Lithonia

    Chantz Sterling Martin, Bachelor of Arts, Sociology, Stone Mountain

    Chuquandra Farley, Master of Business Administration, , Stone Mountain

    Ebony Jewell Flott, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Stone Mountain

    Jane Tiffany Howe, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Avondale Estates

    Mary ArTesa Buckner, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Stone Mountain

    Mary Erin McCormick, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Decatur

    Marylee Cliffton Bailey, Bachelor of Science in Exercise Physiology, Exercise Physiology, Lithonia

    Melissa Carmen Perez, Master of Library & Information Science, , Atlanta

    Michael Justin Ellis, Master of Library & Information Science, , Tucker

    Omar Alonzo Patterson, Bachelor of Science, Psychology, Lithonia

    Quiana Howard Gordon, Master of Education, Adult & Career Education, Stone Mountain

    Samuel Deshawn Logan, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Lithonia

    Sedrick James Parker, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Decatur

    Shenice Chauntee Brotherson, Bachelor of Arts, Psychology, Lithonia

    Tiffany Mia Williams, Bachelor of Science in Education, Special Education, Lithonia

    Vallyn Andrea Richards, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Stone Mountain

County: Dodge

    Aaron Cole Ford, Bachelor of Arts, Biology, Eastman

    Amanda Leanne McCoy, Bachelor of Arts, Mathematics, Eastman

County: Dooly

    Johnathon Jerrell Collier, Bachelor of Science, Biology, Vienna

County: Dougherty

    Dianne Hall Butler, Master of Education, Instructional Technology, Albany

    Elizabeth Hays Leach, Bachelor of Business Administration, Accounting, Albany

    Kathy Lynn Royal, Bachelor of Business Administration, Accounting, Albany

    Marcel J Wilkerson, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Albany

    Marcus Jamaal Frazier, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Albany

    Pamela Lynn Roshio, Master of Education, Instructional Technology, Albany

    Quinton Janterrious Hunt, Bachelor of Science, Biology, Albany

    Reema D Desai, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Albany

    Timothy Lewis Richardson, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Albany

    Velicia Anquinette Miller, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Albany

    Victasha LaSandra Lewis, Bachelor of Science in Nursing, , Albany

County: Effingham

    Alan Wesley Skipper, Master of Science in Nursing, , Guyton

    Patrick Michael McClure, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Rincon

County: Evans

    Trudie Hutcheson Jones, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Claxton

County: Fannin

    Clare B Barton, Master of Library & Information Science, , Blue Ridge

County: Fayette

    Audrey Lee Dowis, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Peachtree City

    Eboni Briana Baitey, Bachelor of Science in Education, Special Education, Fayetteville

    Jaimie Michelle Concord, Bachelor of Arts, English, Fayetteville

    Katelyn M Zimmerman, Bachelor of General Studies, , Fayetteville

    Matthew Joseph Partington, Bachelor of Arts, History, Fayetteville

    Nathan J Pendergrass, Associate of Arts, , Fayetteville

County: Floyd

    Katherine Lee Sandifer, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Rome

County: Forsyth

    Elizabeth Ellen Callahan, Bachelor of Fine Arts, Art, Cumming

    Jacqueline Wenslow Powell, Master of Education, Secondary Education, Cumming

    Jeremy Scott Law, Master of Arts for Teachers, Special Education, Cumming

    Jessica Marie Henschen, Bachelor of Business Administration, Marketing, Cumming

    Jonathan Richard Benson, Bachelor of Business Administration, Marketing, Cumming

    Michelle Elaine Livingston, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Cumming

County: Fulton

    Auriel Amelia Collier, Master of Science, Psychology, Atlanta

    Christine E Brazill, Master of Library & Information Science, , Atlanta

    Gabriella Chloe Mulholland, Bachelor of Arts, Political Science, Alpharetta

    Gretta Marie Farley, Master of Education, Communication Disorders, Roswell

    Harriet Austin Knox, Master of Arts for Teachers, Special Education, Atlanta

    Jacob William Cate, Bachelor of Arts, English, Alpharetta

    Jennifer Lea Woodfield, Master of Library & Information Science, , Atlanta

    Jenny Bertino Spartz, Education Specialist, Educational Leadership, Alpharetta

    Jonathan Eli Arnold, Master of Library & Information Science, , Atlanta

    Joshua Donald Williams, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Fairburn

    Lindsay Anne Cronk, Master of Library & Information Science, , Atlanta

    Makiah Jalese Shell, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Atlanta

    Marcie Fouts Suckow, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Johns Creek

    Matthew Lawrence Garrett, Education Specialist, Educational Leadership, Atlanta

    Melan S DeBese, Bachelor of Science, Chemistry, Atlanta

    Michael Scott Fambrough, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Dunwoody

    Nicole Nania Martin, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Atlanta

    Paige Alicia Sasser, Master of Education, Communication Disorders, Roswell

    Samuel Shea Taylor, Bachelor of Business Administration, Marketing, Atlanta

    Shairoz Rehan Virani, Master of Business Administration, , Atlanta

    Stephanie Gleis Murphy, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Alpharetta

    Vanessa Nicole Lewis, Bachelor of Business Administration, Accounting, Atlanta

    Whitney Renee Pauls, Bachelor of Arts, Psychology, Fairbairn

    William Lewis Gilbert, Bachelor of Business Administration, Management, College Park

County: Gilmer

    Jason Grady Smith, Master of Business Administration, , Ellijay

    Patricia Michelle Richards, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Ellijay

County: Glynn

    Cami Lynn Dittmar, Master of Arts for Teachers, Special Education, St Simons Isl

    Kelly L Brown, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Brunswick

    Lori Strayer Willis, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Brunswick

    Rory G Mock, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Brunswick

County: Grady

    Jodi Michelle Cox, Bachelor of Science, Biology, Whigham

    Kayla Michelle Pope, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Cairo

County: Gwinnett

    Andrew Jay Rosenbaum, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Duluth

    Beverley Ingrid Paes, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Dacula

    Daniel Thomas Sekerak, Bachelor of Business Administration, Finance, Lawrenceville

    Danielle Lynn Sukenik, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Norcross

    Jonathan Brandon Banas, Master of Arts for Teachers, Special Education, Dacula

    Jordan Douglas Duke, Bachelor of Business Administration, Finance, Lawrenceville

    Jordanne Devon Helton, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Lilburn

    Julia Anne Simpson, Master of Library & Information Science, , Dacula

    Kevin Tyler Seay, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Snellville

    LaDonna Danette Reynolds, Master of Business Administration, , Lawrenceville

    Laura Story Droms, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Suwanee

    Michael Lance Gamble, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Lawrenceville

    Patrick Brannon Barrett, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Lilburn

    Samuel Brown Kauffman, Bachelor of Science, Biology, Snellville

    Sczeny Chani Hartry, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Snellville

    Wendy Gwen Wilson, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Dacula

County: Habersham

    Kristyn Holly Smith, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Demorest

    Melissa Kay Barron, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Clarkesville

County: Hall

    James Chadwick Bennett, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Lula

County: Harris

    Derrick Renaldo Arrington, Master of Arts for Teachers, Special Education, Hamilton

County: Henry

    Benjamin Thomas Harper, Bachelor of Science, Biology, Mcdonough

    Kareem Monaire Brown, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Locust Grove

    Marcell Arnaldo Ausborn, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Hampton

    Nicole Leigh Hoffman, Master of Arts for Teachers, Special Education, Locust Grove

    Paul Williams, Bachelor of Science, Chemistry, Mcdonough

    Stacey Michelle Wright, Education Specialist, Instructional Technology, McDonough

    Yvonne Demetria Thomas, Bachelor of Science, Psychology, Hampton

County: Houston

    Carita Mercedes Walker, Bachelor of General Studies, , Warner Robins

    Derrein Antoyre Solomon, Bachelor of Business Administration, Marketing, Warner Robins

    Katherine Ann Deighton, Master of Education, Communication Disorders, Bonaire

    Kelton Lee Morgan, Bachelor of Arts, Political Science, Bonaire

    Kimberlee Ann London, Bachelor of Science, Biology, Warner Robins

    Kyle Michael Tucker, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Centerville

    Latorra Temesha Hodridge, Bachelor of Science in Nursing, , Kathleen

    Laurel Alysha West, Bachelor of Science in Exercise Physiology, Exercise Physiology, Warner Robins

    Megan Joy Dunbar, Master of Accountancy, , Warner Robins

    Misty T Cline, Master of Public Administration, , Warner Robins

    Richard Herbert Rogers, Doctoral, Leadership, Kathleen

    Tanysha Lee Campbell, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Bonaire

County: Irwin

    Andrew Carey Vickers, Master of Library & Information Science, , Ocilla

    Anna Elizabeth Hancock, Bachelor of Business Administration, Accounting, Ocilla

    Brittney Shonte Carter, Bachelor of Arts, Sociology, Wray

    Sadie Elizabeth Paulk, Bachelor of Science, Biology, Wray

County: Jackson

    Denise Fugaro Ramsey, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Braselton

    Keri L Hobbs, Master of Public Administration, , Jefferson

    Lois Leann Jackson, Master of Education, Communication Disorders, Nicholson

County: Jeff Davis

    Amy Christine Rogers, Master of Arts for Teachers, Special Education, Hazlehurst

County: Lanier

    Cindy Yvonne Zirkle, Bachelor of Science in Education, Middle Grades Education-Grades 4-8, Lakeland

    Layvette Evans, Bachelor of Arts, Sociology, Lakeland

County: Laurens

    Erin Elizabeth Jones, Master of Education, Early Childhood Education, Dublin

County: Lee

    Kathy Cole Hardison, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Leesburg

    Mallory Marie Sims, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Leesburg

    Timothy L Hunter, Master of Accountancy, , Leesburg

County: Liberty

    Dontrice Cente Griffin, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Hinesville

    Kelsey Lauren Beaty, Bachelor of Science in Exercise Physiology, Exercise Physiology, Midway

    Ronald Daniels, Education Specialist, Educational Leadership, Hinesville

County: Lowndes

    Anisa Jocelle Bass, Bachelor of Business Administration, Marketing, Valdosta

    Anna Marie Walker, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Valdosta

    Anthony Javari Hamm, Bachelor of Arts, Political Science, Valdosta

    April Carter Hurley, Bachelor of Science, Biology, Valdosta

    Autumn Leigh Williams, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Valdosta

    Autumn Leigh Williams, Bachelor of Arts, Psychology, Valdosta

    Belon Elgina Durham, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Valdosta

    Britini LeAnn Holder, Master of Education, Communication Disorders, Valdosta

    Carla Kimberlain Burris, Bachelor of Arts, Sociology, Valdosta

    Dallas Albert Suttles, Bachelor of Arts, History, Valdosta

    David Jared Call, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Valdosta

    David Roberson, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Valdosta

    Elizabeth Dill, Master of Library & Information Science, , Valdosta

    Hye Sun Lee, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Iborya Soleil Jones, Master of Social Work, , Valdosta

    Jessica Shanaye Tuff, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Valdosta

    John Walter Shymanik, Associate of Arts, , Valdosta

    Julia Michelle Gray, Master of Education, Communication Disorders, Valdosta

    Kricket Nicole Carter, Master of Education, Communication Disorders, Valdosta

    LaWanda Denise Smith, Education Specialist, Educational Leadership, Valdosta

    Letrisha L Simms, Bachelor of Science, Psychology, Valdosta

    Margarita Lepe, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Megan Nicole Music, Bachelor of Arts, Psychology, Valdosta

    Samantha Leigh Walls, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Valdosta

    Shakeda Monique Richie, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Valdosta

    Vaneza Lauren Junior, Bachelor of Business Administration, International Business, Valdosta

    Adam Albrite, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Lake Park

    Adrien Danielle Obrien, Bachelor of Arts, Psychology, Hahira

    Amanda Rayne Smith, Bachelor of Arts, Sociology, Valdosta

    Andrea Lee Hunter, Bachelor of General Studies, , Valdosta

    Andrea Louise Huguley, Education Specialist, Educational Leadership, Valdosta

    Andrew James Tatch, Master of Science, Sociology, Valdosta

    Andy Matthew McDonald, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Valdosta

    Anna Rebecca Ison, Bachelor of Science in Exercise Physiology, Exercise Physiology, Valdosta

    Annisa Bahiyyeh Pirasteh, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Valdosta

    April Yvette Baskin, Master of Accountancy, , Valdosta

    April Johnelle Doyle, Master of Education, Early Childhood Education, Valdosta

    Ariel Sheneque Harmon, Associate of Arts, , Valdosta

    Ashlee Spencer Gruno, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Valdosta

    Ashley Marie Beard, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    AuBray Michelle Bryant, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Ava Jenkins Turner, Master of Accountancy, , Valdosta

    Beth Ann Hebert, Bachelor of Science, Psychology, Valdosta

    Beth Renee Whitmer, Master of Education, Educational Leadership, Hahira

    Bobby Bernard Marion, Bachelor of Business Administration, Finance, Valdosta

    Brandon C Thomas, Master of Science, Sociology, Valdosta

    Brenda Weaver McCurdy, Bachelor of Science in Nursing, , Lake Park

    Cachet Berry, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Valdosta

    Caleb Brent Moss, Bachelor of Business Administration, Economics, Valdosta

    Cameron Warren Short, Bachelor of Fine Arts, Speech Communication, Valdosta

    Candler Davis Bennett, Master of Public Administration, , Valdosta

    Carlos Perez Parker, Bachelor of General Studies, , Valdosta

    Carlton Leondes Jackson, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Valdosta

    Cecilia Amanda West, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Valdosta

    Charles Earl Watts, Bachelor of Science, Biology, Lake Park

    Chaz Dustin Bowden, Bachelor of Business Administration, Accounting, Valdosta

    Cory Ellen Brown, Bachelor of Science, Psychology, Valdosta

    Daffanie Camia Alred, Bachelor of Business Administration, Accounting, Valdosta

    Daksha Patel Coleman, Master of Science in Nursing, , Valdosta

    Dana Rene Wheeler, Master of Public Administration, , Valdosta

    David Lee Amiot, Bachelor of Business Administration, Finance, Valdosta

    Dayla Nisheta Middlebrooks, Bachelor of Arts, Legal Assistant Studies, Valdosta

    Deonna Nicole Carlson, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Derrick Lakeith Henderson, Bachelor of Arts, Philosophy & Religious Studies, Naylor

    Devin Richard Webb, Master of Accountancy, , Valdosta

    Dorothia Nicely Belk, Bachelor of General Studies, , Valdosta

    Eddie Ballard, Bachelor of Business Administration, Management, Valdosta

    Emily Kate Roberson, Bachelor of Arts, Sociology, Valdosta

    Felicia Dominique Williams, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Valdosta

    Freddie M Copeland, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Gabriela Maria Graffeo, Bachelor of Arts, Psychology, Valdosta

    Gabrielle Marie Birbiglia, Bachelor of Arts, Sociology, Hahira

    Garrett Taylor Allen, Master of Accountancy, , Valdosta

    Genesis Elise Jackson, Bachelor of Science in Education, Communication Disorders, Valdosta

    Hannah R Harrell, Bachelor of Science, Biology, Valdosta

    Herman Leon Allen, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Valdosta

    Holly A Ridgley, Master of Science in Nursing, , Hahira

    James K Speece, Bachelor of Arts, Biology, Hahira

    James David Jernigan, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Hahira

    Jason L Cook, Bachelor of Fine Arts, Art, Valdosta

    Jason Dwayne Carroll, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Jeffrey Stephen McCullar, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Jennie Lynn Kuczynski, Bachelor of Business Administration, Management, Valdosta

    Jerry M Register, Bachelor of Arts, Sociology, Hahira

    Jihene Ayadi, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Valdosta

    Joel Timothy Paulk, Bachelor of Business Administration, Accounting, Hahira

    JoLora Tanisha Mosley, Master of Public Administration, , Valdosta

    Jon Jay Sharpe, Bachelor of Science, Environmental Geosciences, Valdosta

    Jonathan David North, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Valdosta

    Joseph Andrew Colson, Bachelor of Arts, Philosophy & Religious Studies, Valdosta

    Joseph L Robinson, Master of Arts for Teachers, Special Education, Valdosta

    Joshua Daniel Gervacio, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Valdosta

    Jule Cody Neal, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Valdosta

    Justin Michael Rozar, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Hahira

    Katorah M Gray, Bachelor of Arts, Psychology, Valdosta

    Kelly Giselle Goodin, Bachelor of Science, Biology, Valdosta

    Kelly Lynn Meinken, Master of Business Administration, , Valdosta

    Kenyetta Tremese Hayes, Master of Public Administration, , Hahira

    Khadedra LaStarr Carter, Bachelor of Business Administration, International Business, Valdosta

    Kiandra Dane Jones, Master of Public Administration, , Remerton

    Kimberly LaSha Peeples, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Lake Park

    Kimberly Anne Stemcosky, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Leslee Danielle Davis, Master of Science, Psychology, Valdosta

    Lindsay Marie Mark, Bachelor of Arts, History, Valdosta

    Loomis Paul Day, Education Specialist, Educational Leadership, Valdosta

    Loran Lucas Brooks, Master of Education, Middle Grades Education Math & Science, Valdosta

    Luis Antonio Matos, Bachelor of Science in Exercise Physiology, Exercise Physiology, Valdosta

    Maleaha Derika Powers, Bachelor of Science, Psychology, Remerton

    Mark Allen Smith, Bachelor of Science in Education, Workforce Education & Development, Valdosta

    Matthew Walter Milam, Bachelor of Business Administration, Management, Valdosta

    Matthew James Hayes, Bachelor of Business Administration, Management, Valdosta

    Mi Hyun Choi, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Michael E Kuo, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Michael Kirk Cabral, Master of Accountancy, , Valdosta

    Michelle Marie Scott, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Nathaniel E Renfro, Bachelor of Arts, Mathematics, Valdosta

    Neasa Ni Liathain, Master of Business Administration, , Valdosta

    Nicole Marie Evans, Bachelor of Science in Nursing, , Naylor

    Paige Lauren Welch, Bachelor of Arts, Sociology, Lake Park

    Pate Ansley Chester, Bachelor of Science in Nursing, , Valdosta

    Rebecca Lynn Thorn, Master of Arts, English, Valdosta

    Sabrina Ashton Mortonson, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Valdosta

    Sade Anna Gaines, Bachelor of Fine Arts, Mass Media, Valdosta

    Samantha Leroy, Bachelor of Arts, Sociology, Valdosta

    Samson Adebowale Adeboye, Bachelor of Arts, Philosophy & Religious Studies, Valdosta

    Sean Michael Swisshelm, Bachelor of Arts, Political Science, Valdosta

    Sergio A Brown, Bachelor of Business Administration, Marketing, Valdosta

    Shawna Ren Taylor, Master of Public Administration, , Valdosta

    Siddhi J Shah, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Valdosta

    Spenser Hickle, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Valdosta

    Susan Christine Kouril, Master of Accountancy, , Hahira

    Taylor Christopher Brown, Bachelor of Arts, Political Science, Valdosta

    Tenika Yvette Tippins, Associate of Arts, , Valdosta

    Terri Beth Hardesty Meyers, Education Specialist, School Counseling, Valdosta

    Tiffany Teaneal Orr, Master of Accountancy, , Valdosta

    Wesley Gornto Force, Education Specialist, Instructional Technology, Valdosta

    Xavier Jarquez Walker, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Valdosta

    Zach Thomas O'Brien, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Hahira

County: Lumpkin

    Lauren Holmes, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Dahlonega

County: Mcintosh

    Justin Carl Lamb, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Darien

County: Meriwether

    Mason Joshua Brackett, Master of Arts for Teachers, Special Education, Warm Springs

County: Mitchell

    Lauren A Hall, Master of Education, Early Childhood Education, Camilla

    Shanicie Danette Williams, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Pelham

County: Murray

    Beth Ann Granger, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Chatsworth

County: Muscogee

    Brian Keith Hayes, Bachelor of Science in Nursing, , Columbus

    Bryce Thames Meeks, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Columbus

    Carla LaTriece Reddick, Master of Social Work, , Columbus

    Crystal Renita Massey, Bachelor of Arts, Political Science, Columbus

    Jaime Nicole Chavez, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Columbus

    Timothy Eugene Martin, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Columbus

County: Newton

    E'Toyus Joseph Palomino, Bachelor of Science in Nursing, , Covington

    Martika Denise Alexander, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Covington

    Paula Elaine Knight, Master of Library & Information Science, , Covington

County: Oconee

    Donald Steven Summerlin, Master of Library & Information Science, , Watkinsville

    Robert Ellis Hibbs, Bachelor of Business Administration, Management, Watkinsville

County: Pierce

    Anna Deen Lee, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Patterson

    Courtney Blythe Morgan, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Patterson

    Ellen Deen Thornton, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Mershon

    Franklin Chadwick Whitley, Education Specialist, Educational Leadership, Blackshear

    Maegan Marie Floyd, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Blackshear

County: Pike

    Cynthia Curtis, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Zebulon

County: Polk

    Kendrick Sharod McPherson, Bachelor of Science in Exercise Physiology, Exercise Physiology, Rockmart

County: Pulaski

    Jennifer Mari Head, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Hawkinsville

    Lesley J Murkerson, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Hawkinsville

    Lisa W England, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Hawkinsville

    Lisa Michelle Stewart, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Hawkinsville

    Oquisha N Lane, Bachelor of Science, Office Administration & Technology, Hawkinsville

County: Richmond

    Brenton Jacob Wood, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Augusta

County: Rockdale

    Tracey Amoy McGregor, Master of Accountancy, , Conyers

    Wesley Melton Collins, Bachelor of Business Administration, Accounting, Conyers

County: Seminole

    Sadie Kristin Hatcher, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Donalsonville

    Sarah Elizabeth Benefield, Master of Library & Information Science, , Donalsonville

County: Stephens

    Ashley Marie Goff, Master of Accountancy, , Toccoa

County: Talbot

    Jennifer Lucas Barbee, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Talbotton

County: Tattnall

    Candice Brannen Thompson, Education Specialist, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Glennville

    Katherine Ann Parker, Master of Education, Communication Disorders, Reidsville

    Kelly Ann Durrence, Master of Accountancy, , Glennville

County: Terrell

    Barbara Delle Durr, Bachelor of Business Administration, Management, Dawson

    John Russell Lloyd, Bachelor of Business Administration, Accounting, Dawson

County: Thomas

    Aaron Tanner Brewer, Bachelor of Business Administration, Finance, Pavo

    Andrenia Kimberly Stewart, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Thomasville

    Kimberly Odom Simmons, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Thomasville

    LaTonya N Dunn, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Thomasville

    Matthew Cody Fox, Master of Arts for Teachers, Secondary Education, Thomasville

    Michael D Hayes, Bachelor of General Studies, , OCHLOCKNEE

    Natalie Genevieve Barfield, Bachelor of Arts, Philosophy & Religious Studies, Thomasville

    Paula Garren Ward, Bachelor of Science in Education, Early Childhood Education, Coolidge

    Thomas Chadwick Parkerson, Education Specialist, Educational Leadership, Thomasville

    Tiffany Marie Floyd, Bachelor of Science in Nursing, , Boston

County: Tift

    Austin Blake Cooper, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Tifton

    Brandi Elizabeth Bostick, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Tifton

    Christie Paulk Copeland, Education Specialist, Instructional Technology, Tifton

    Elizabeth McManus Mock, Master of Education, Early Childhood Education, Tifton

    Joshua Trey Duncan, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Tifton

    Karla Leann Bryan, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Tifton

    Maegan Marie Czerepinski, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Tifton

    Rebecca Lynn Hurst, Master of Science in Nursing, , Tifton

    Robin Sabrina Knight, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Tifton

    Sara Ann Thrash, Master of Education, Communication Disorders, Tifton

    Thomas Seth Ganas, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Tifton

County: Toombs

    Chadwick Devon Dotson, Bachelor of Science, Biology, Vidalia

    Charles Durst Hill, Master of Arts for Teachers, Special Education, Lyons

    Clinton James Moxley, Master of Library & Information Science, , Vidalia

County: Troup

    Emily Hoxsie Coburn, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Lagrange

County: Turner

    Carly Rene Fortson, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Ashburn

    Cory Chapple Kendrick, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Ashburn

    Kimberly Susan Gandy, Master of Education, Middle Grades Education Math & Science, Ashburn

    Philip Adam Lyons, Education Specialist, Educational Leadership, Ashburn

County: Ware

    Dewey Dustin Howell, Bachelor of Science in Nursing, , Waycross

    Haley Marie Livingston, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Waycross

    Jeanette Michelle Davis, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Waycross

    Keica Lee Griffin, Bachelor of Arts, Psychology, Waycross

    Lisa LeAnna Evans, Bachelor of Arts, Psychology, Waycross

    Mindi Jacqueline Deas, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Manor

    Samantha Courson Taylor, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Waycross

    Stacy Youmans Bashlor, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Waycross

    Terry Lynn Barber, Doctoral, Adult & Career Education, Manor

County: Washington

    Eartha Tonette Cummings, Master of Arts for Teachers, Special Education, Tennille

    Stacy C Taylor, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Tennille

County: Wayne

    Lynnah Arlene Welch, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Jesup

    Mariah Charity Lowe, Master of Education, Curriculum & Instructional Accomplished Teaching, Jesup

    Travis Craig Bishop, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Jesup

    Walter Craig Vredeveld, Master of Arts for Teachers, Special Education, Jesup

County: Wheeler

    Corneva Hope Robinson, Bachelor of Science, Psychology, Alamo

County: White

    Courtney Page Brooks, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Sautee

    Donna Ward Haynes, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Cleveland

State: HI

County: Honolulu

    Travis Melton Bird, Bachelor of Science in Exercise Physiology, , Wahiawa

State: IL

County: Mchenry

    Amy Elise Dobner, Master of Education, Communication Disorders, Mchenry

State: IN

County: Hendricks

    Kathryn Michelle Miller, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Lizton

State: MA

County:

    Lauren Ann Fahey, Master of Education, Communication Disorders, Berkley

State: MD

County: Frederick

    Leslee Sophia Bry, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Frederick

County: Montgomery

    Joshua Paul Dreis, Master of Accountancy, , Gaithersburg

State: MI

County: Kent

    Ivana Ibrahimovic, Master of Education, Communication Disorders, Grandville

State: NC

County: Mecklenburg

    Elizabeth Meghan Ware, Master of Science, Marriage & Family Therapy, Charlotte

County: Wake

    Kimberly Ann Page, Bachelor of Science, Psychology, Raleigh

State: NJ

County: Mercer

    Vincent Salvatore Damiano, Master of Education, Communication Disorders, Yardville

State: OK

County: Woodward

    Shannon Elaine Leaper, Master of Library & Information Science, , Woodward

State: PA

County: Bucks

    Julie Laura Spiker, Master of Education, Communication Disorders, Yardley

State: SC

County:

    Melinda Millard Cain, Master of Arts for Teachers, Special Education, Fort Mill

County: Hamilton

    Lori Younce, Education Specialist, Curriculum & Instruction, Ooltewah

State: VA

County: Chesterfield

    Brittany Lauren Barfield, Bachelor of Science in Exercise Physiology, Exercise Physiology, Chesterfield

State: WA

County: King

    Brianna Jean Bywater, Master of Education, Communication Disorders, Seattle

State:

County:

     , , ,